Miękki jedwab bambusowy

Thompson - Jasny

170x240 cm
1 765 
Tylko 3 na składzie

Kolory dywanu będą postrzegane odmiennie w zależności od kąta, pod którym będziemy patrzeć na dywan (przykłady – poniżej).

Thompson - Jasny dywan z Turcja.

Dywany te powstały w efekcie unikalnej współpracy pomiędzy człowiekiem a maszyną.

Kobiety z regionu Usak, znajdującym się w zachodniej Turcji, uczestniczą w tym czasochłonnym procesie produkcyjnym, w którym wszystko odbywa się ręcznie.

Wszystkie etapy produkcji wykonywane są niezwykle precyzyjnie w celu zapewnienia możliwie jak najwyższej jakości. Zastosowanie maszyn jest bardzo ograniczone i używa się ich tylko do wiązania dywanów , co oznacza, że każdy dywan pozostaje prawdziwie unikalnym dziełem sztuki.

Jest to innowacyjny sposób na ożywienie tradycji wytwarzania dywanów Usak i udostępnienie ich w dzisiejszych czasach.

Dywany te wykonane są z wysokiej jakości wełny oraz bambusowego jedwabiu, co nie tylko sprawia, że ​​są one niezwykle trwałe i miękkie , ale również dostarcza im ożywiającego lśniącego połysku.

Dywany z regionu Usak są doskonałym uzupełnieniem zarówno tradycyjnych jak i nowoczesnych wystrojów wnętrz.

Miękki jedwab bambusowy  Miękki jedwab bambusowy

Jedwab bambusowy jest naturalnym włóknem roślinnym, które otrzymuje się z rośliny bambusa. Posiada bardzo podobna miękkość i lśniący połysk do prawdziwego jedwabiu oraz przewiewność zbliżoną do bawełny. Jedwab bambusowy jest włóknem niezwykle trwałym, możliwym do odświeżenia, a jego cena czyni go atrakcyjnym konkurentem prawdziwego jedwabiu.

OEKO-TEX®

Wszystkie nasze dywany tkane maszynowo z Turcji posiadają certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX®, globalnie jednolitego i niezależnego systemu testowania i certyfikacji tekstyliów. Certyfikat oznacza, że ​​gotowy produkt jest wolny od niebezpiecznych chemikaliów.

Jakieś pytania?

Nie wahaj się nas zapytać!

Oferty specjalne

Aktualności

Newsletter - najnowsze oferty