Nowy
Wyszukiwanie wizualne
Zrób zdjęcie lub prześlij obraz, aby znaleźć podobne dywaniki

Niepowtarzalny Tkany ręcznie Trwała wełna

Kilim tureckie

160x308 cm
4 492 
Tylko 1 na składzie

Kolory dywanu będą postrzegane odmiennie w zależności od kąta, pod którym będziemy patrzeć na dywan (przykłady – poniżej).

Na dywanie są widoczne ślady po naprawach.

Kilim tureckie dywan z Turcja.

Kilimy te są tkane w okolicach miasta Uşak w zachodniej Turcji. Tradycja wytwarzania dywanów na tym obszarze jest bardzo długa, a jej początki sięgają XV wieku. Stosowana jest tu specjalna technika tkacka, która umożliwia produkowanie cieńszych dywanów z tym samym motywem z obydwu stron. Dywany Usak mają zazwyczaj żywe, często geometryczne wzory, gdyż stosowana technika tkania narzuca pewne ograniczenia. Wytwarzane są z dobrej jakości wełny i nadają się doskonale do stosowania jako zasłony, narzuty na łóżko lub koce, które wprowadzą orientalną atmosferę do Twojego domu.

Przeczytaj więcej na temat dywanów tureckich tutaj...

Trwała wełna  Trwała wełna

Wełna to naturalny materiał włókienniczy, szczególnie ceniony w produkcji dywanów. Wełniane dywany są niezwykle trwałe i doskonale znoszą codzienne użytkowanie. Wełna charakteryzuje się naturalną odpornością na zabrudzenia oraz jest prosta w utrzymaniu czystości. Jest także trudnopalna, a ponadto cechuje się zdolnością do zachowania kształtu, toteż runo dywanu zawsze się podnosi do pierwotnej postaci.

Jakieś pytania?

Nie wahaj się nas zapytać!


Aktualności

Newsletter - najnowsze oferty