Nowy
Wyszukiwanie wizualne
Zrób zdjęcie lub prześlij obraz, aby znaleźć podobne dywaniki

 Kerman Sherkat Farsh Dywan 250X350 Orientalny Tkany Ręcznie Jasnoszary/Ciemnoszary Duży (Wełna/Jedwab, Persja/Iran)
Podobne dywany
Niepowtarzalny Tkany ręcznie Połyskująca wełna / jedwab

Kerman Sherkat Farsh

250x350 cm
53 455 
Tylko 1 na składzie

Kolory dywanu będą postrzegane odmiennie w zależności od kąta, pod którym będziemy patrzeć na dywan (przykłady – poniżej).

Specyfikacje

Nr artykułu TBZAA291
Gęstość tkania ok. 490 000 węzłów na m²

Gęstość tkania określa, ile węzłów (pęczków przędzy) znajduje się na jednym metrze kwadratowym dywanu. Im większa gęstość tkania, tym bardziej szczegółowy jest wzór dywanu, ale jego wykonanie jest bardziej pracochłonne. Utkanie niektórych dywanów o gęstości powyżej 500 000 węzłów może zająć ponad rok pracy wykwalifikowanego rzemieślnika. Dywany gęściej tkane są zazwyczaj cieńsze. Gęstość tkania jest jednym z czynników determinujących cenę dywanu.

Gęstość tkania danego dywanu można określić samodzielnie w prosty sposób, zliczając liczbę węzłów na 1 cm pionowo oraz na 1 cm poziomo, a następnie mnożąc te liczby przez siebie. Uzyskany wynik należy następnie pomnożyć przez 10 000, celem uzyskania liczby węzłów na m².

Niektórzy sprzedawcy dywanów zawyżają wartości gęstości tkania oferowanych dywanów, dlatego porównując ceny warto się upewnić, że porównujemy również te same miary gęstości tkania, poprzez samodzielne sprawdzenie liczby węzłów na metr kwadratowy. Większość dywanów oferowanych przez CarpetVista ma załączone zdjęcie spodu dywanu wraz z podziałką, co łatwo pozwala precyzyjnie ustalić gęstość tkania przed dokonaniem wyboru dywanu.

Grubość ≈ 8 mm
Wiek dywanu Współczesne 0-20 lat (nieużywane)
Pochodzenie Persja/Iran
Włosie Wełna/Jedwab
Osnowa Bawełna
Produkcja Tkany ręcznie
Wyszukana technika tkania to wykwalifikowani rzemieślnicy wiążący węzły i tworzący rzędy warstw poprzez przecięcie każdego węzła z osobna lub całego rzędu węzłów. Wiązanie ręczne jest czasochłonne, ale umożliwia wytworzenie skomplikowanych wzorów.
Zwany również Kirman
Rozmiar 250x350
Ten dywan jest tkany ręcznie; z tego powodu mogą wystąpić różnice w kształcie, grubości, wzorze i rozmiarze. Dotyczy to w szczególności dywanów nomadycznych i wykonanych przez artystów ludowych.

Kerman Sherkat Farsh dywan z Persja/Iran.

Ten dywan jest tkany w warsztatach w mieście Kerman w południowo-wschodniej Persji. Wiele dywanów tego typu kupowanych jest przez dwory królewskie na całym świecie. Kolor tła jest często czerwony, a wzory przeważnie są w formie dużego medalionu i szerokiego brzegu wypełnionego kwiatami.

Przeczytaj więcej na temat dywanów Kerman tutaj...

Fundacja “Sherkat Farsh” została założona 70 lat temu. Celem fundacji jest podtrzymanie tradycji perskiego wytwórstwa dywanów i utrzymywanie wysokiej jakości produkcji dywanów w tym kraju.

Przeczytaj więcej na temat Sherkat Farsh tutaj...

Obejrzyj krótki film na temat dywanów typu Kerman

Jakieś pytania?

Nie wahaj się nas zapytać!


Aktualności

Newsletter - najnowsze oferty