Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną możliwe są opóźnienia w dostawie w zakresie 1 - 2 dni.
Nowy
Wyszukiwanie wizualne
Zrób zdjęcie lub prześlij obraz, aby znaleźć podobne dywaniki

Gdy Stare staje się Nowym

Przez caly czas obserwujemy pojawianie się nowych trendów w projektowaniu wnętrz a niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę. Jednym z nich jest styl łączący tradycję starych dekoracji z nowoczesną elegancją i gracją. Styl ten znany jest pod nazwą Shabby Chic i był niezwykle popularny już w okolicach roku 1980, kiedy to zaczęto odnawiać stare, zużyte meble nadając im innego, bardziej romantycznego wyglądu. Cechą charakterystyczną tego stylu są wnętrza w bardzo jasnych kolorach, głównie białym. Zniszczone komody, zabytkowe, ozdobne żyrandole, stare, oryginalne krzesła oraz koronkowe tkaniny to główne elementy tego stylu.Podstawową zasadą Shabby Chic jest wykorzystanie mebli już posiadanych oraz uzupełnienie wnętrza innymi, pasującymi elementami. Oto nasze rady jak osiągnąć styl Shabby Chic.Wypłowiałe dywany.Dywan jest jednym z najważniejszych elementów w kazdym pokoju. Tak jak to opisywaliśmy przy okazji innych stylów tak też w przypadku Shabby Chic wybór dywanu nie jest bez znaczenia. Pasują tu przede wszystkim dywany Colored Vintage, ich wyblake kolory oraz strzyżone do minimum runo świetnie pasują jako produkty stare, zużyte.

Meble
Niemalże każdy styl mebli nadaje się do przerobienia na styl Shabby Chic. Meble wykonane z drzewa są szczególnie praktyczne, gdyż łatwo je można przemalować. Aby dodać im charakteru starych mebli wystarczy użyć papieru ściernego.
 
Dodatki
Mając na względzie zachowanie równowagi pomiędzy wygodą a elegancją, można nasze wnętrze uzupełnić błyszczącymi dodatkami w złocie lub srebrze. Mogą to być
świeczniki, uchwyty szuflad lub inne sprzęty nadające bardziej osobistego klimatu.
 
Styl Shabby Chic choc kojarzy się ze stylem domów letniskowych, dziś stosowany jest we wszystkich pomieszczeniach w których chce się stworzyć elegancką, przytulną atmosferę.

Zdjęcie: Dywan Ziegler
Więcej informacji na www.CarpetVista.pl


Aktualności

Newsletter - najnowsze oferty