DODATKOWE 10% zniżki na WSZYSTKIE produkty, w tym produkty przecenione! Kod: TREAT10
Nowy
Wyszukiwanie wizualne
Zrób zdjęcie lub prześlij obraz, aby znaleźć podobne dywaniki

Wywiad z dekoratorem wnętrz Elizabetth Henberg

Rozmawiliśmy o życiu, dekorowaniu wnętrz i dywanach z Panią Elizabetth Henberg dzielącą swój czas między Sztokholmem a miastem Karlsborg. Jej wielkim zainteresowaniem są stare wnętrza oraz nadawanie starym przedmiotom nowego wyrazu.

Kiedy więc zaczęło się Pani wielkie zainteresowanie projektowaniem wnętrz?

Jako mała dziewczynka spędzałam dużo czasu z moim Tatą na lokalnych aukcjach i wydaje mi się, że np. Zainteresowanie meblami zrodziło się właśnie wtedy. Gdy miałam jakieś 15 16 lat, zaczęłam przemeblowywać w moim pokoju i przemalowywać meble.

Byłam bardzo kreatywna i produktywna i ciężko mi było rozstać się z przedmiotami gdy w pewnym momencie zdałam sobie sprawę. że mam wszystkiego tak dużo, iż trzeba zacząc się tych przedmiotów wyzbywać.

Jak dugo pracuje Pani jako dekorator wnętrz?  

Od 2008 pracuję zawodowo jako stylista i doradca w dekorowaniu wnętrz.Większość moich klientów to mieszkańcy Szwecji, ale jeśli zdarza mi się otrzymać ciekawą propozycję z zagranicy, też chętnie podejmuję sie tego zadania.Poza tym pracuję jako niezależny dziennikarz a także jako nauczyciel od zajęć ręcznych jak i przedmiotów związanych z tekstyliami.

Co jest Pani siłą napędową? 

Odnawianie i przerabianie starych mebli dostarcza mi tyle radości , iż mogę stwierdzić że odpoczywam w pracy. Aby jej sprostać staram się czerpać nową siłę i inspirację w prostych, codziennych zajęciach takich jak spacery z psem czy spotkania z przyjaciółmi.

Jakich rad udzieliłaby Pani osobie pragnącej zostać stylistą czy dekoratorem wnętrz? 

Zarówno w Szwecji jak i za granicą istnieje wiele różnych szkół kształcących w tym kierunku. Oczywiście, dobrze jest posiadać wykształcenie w tym zakresie, ale aby pracować jako dekorator wnętrz należy posiadać pewne wyczucie, którego nie można się nigdzie nauczyć. Dlatego moją radą jest aby eksperymentować, podejmować się różnych zadań, gdyż jedno prowadzi zazwyczaj do drugiego.

O co najpierw pyta Pani nowego klienta?
Moim zadaniem jest wykorzystanie i odpowiednie dopasowanie pomysłów klientów, więc zawsze pytam ich właśnie o nie. Jeśli ich nie posiadają przyglądamy się bliżej różnym stylom i to zazwyczaj jest punktem wyjściowym do podjęcia ostatecznej decyzji.

Zazwyczaj w każdym wnętrzu są już interesujące przedmioty mable, tekstylia. Jeśli np. posiadamy żywą kolorystycznie kanapę to wybierzmy spokojniejszy w barwie dywan. 

Pragnę podkreślić, że nie trzyba być milionerem aby urządzić ładne wnętrze. Osobiście lubię mieszać wszystko od ekskluzywnych mebli do staroci nabytych na aukcji i tanich ozdób. To co powinni dominować w naszym domu to nasza osobowość.

Czy ma Pani jakieś rady dotyczące kombinacji 2 róznych dywanów np. Kilimu z dywanem perskim?
Jeśli odnajdujemy harmonię w kolorystyce nie powinniśmy się bać mieszania stylów. Nie bójmy się również dużych dywanów, jeśli mamy ogromny pokój potrafią się one doskonale prezentować.

Czy istnieje pewien typ dywanów odpowiednich do pewnych pokoi?
Właściwie nie, to zależy od gustu. Ja np nie położyłabym Dorri dywanu w sypialni bo lubię stawiać stopy na miękkim, grubym dywanie.

Uważam, że należy też zainwestować w porządny dywan w przedpokoju, zwłaszcza mieszkańcy Europy Północnej, którzy wnoszą śnieg.

Ja np posiadam dywan perski w kuchni, który jest zarówno piekny jak i praktyczny  bo nie przyswaja plam.

Czym zatem mamy się kierować najbardziej przy wyborze dywanu?
Osobowością. To ona ma ozwierciedlać się w stylu, w którym mamy się dobrze czuć. Jeśli naszym gościom nie podoba się nasz dywan, to przecież nie jest to nasz problem.


Bild 1: Tabriz patina
Bild 2: Elizabetth Henbergs
Bild 3: Elizabetths wystrój wnętrz
Wiécej informacji na https://www.carpetvista.pl

Elizabetth Henbergs webbsida: http://designbye.se


DOSKONAŁA
4.8 z 5
2584 klientów wpisalo opinie na portalu Trustpilot
20-01-2023
Aneta
Świetny trójwymiarowy efekt
Pierwszy dywan zgodny z opisem ale po przymierzeniu jednak nie pasował do wystroju i odesłany- bezproblemowy i szybki zwrot pieniędzy. Drugi dywan (Scout) super, jest ala trójwymiarowy zmienia się jego kolorystyka w zależności od kąta lub pory dnia co nadaje ciekawego charakteru wystrojowi (mimo że jest w jednej tonacji). Szybkie przesyłki i zwroty, dywany dosyć szybko prostują się po odpakowaniu.
21-12-2022
Alicja P.
We've bought three rugs now and are…
We've bought three rugs now and are very happy with all of them. Great quality, beautiful designs, a huge variety of rugs to choose from and a very quick delivery (especially taking into consideration it's an international package). I highly recommend!
20-12-2022
Aleksandra P.
Duży wybór i ciekawe wzory
Duży wybór i ciekawe wzory. Szybka dostawa. Dywan choć złożony w kostkę bardzo szybko przybrał odpowiednią formę. Nie mogłam się zdecydować więc wybrałam dwa wzory i ten który nie pasował do wystroju bez żadnego problemu odesłałam i otrzymałam za niego zwrot. Polecam zakupy w tym sklepie.
15-12-2022
Helena
Świetna oferta dywanów
Świetna oferta dywanów, doskonała i szybka dostawa, solidne opakowanie. Cena odpowiednia do jakości wykonania dywanów - przystępna i na każdą kieszeń.
09-12-2022
Olga S.
Świetny dywan, ale długa dostawa
Dostawa trwała ponad tydzień, ale dywan jest świetny. Na zdjęciu był bardziej szary a w rzeczywistości jest faktycznie beżowy. Pachnie wełną i jest ciepły. Jestem zadowolona z zakupu.

Skorzystaj ze zniżki 10%

Już teraz zarejestruj się, by skorzystać ze zniżki 10% na kolejne zamówienie* oraz otrzymywać cotygodniowe wiadomości z wyłącznymi ofertami, najnowszymi trendami i informacjami o produktach.

Informacje na temat sposobu przetwarzania danych osobowych znaleźć można w polityce prywatności. W każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji. *Zniżkę można wykorzystać na jeden zakup w okresie 60 dni od zapisania się na listę subskrypcji biuletynu. Obejmuje ona wszystkie produkty, w tym te, które zostały już przecenione. Zniżki nie można łączyć z innymi kodami rabatowymi.