Nowy
Wyszukiwanie wizualne
Zrób zdjęcie lub prześlij obraz, aby znaleźć podobne dywaniki

Jak wybrać właściwy kolor dywanu?

Jednym z najczęściej zadawanych nam pytań jest związanych z doborem koloru dywanu w stosunku do umeblowania w pokoju. To trudna decyzja, zwłaszcza jeśli dywan jest swego rodzaju inwestycją i będzie dłużej nam towarzyszył. Zarówno wnętrza jak i gusty są bardzo różne ale chcemy zaprezentować kilka rad, które mamy nadzieję pomogą w podjęciu decyzji.

Czy dywan jest punktem centralnym w pomieszczeniu?
Zanim dokonasz wyboru, odpowiedz sobie na pytanie czy dywan spełnia rolę pierwszoplanową czy też jest jednym z wielu elementów wtopoionych w umeblowanie. Jeśli jest punktem centralnym powinien być dobrany kontrastowo , aby wyróżniać się na tle wystroju.Jeśli chcesz stworzyć balans w wystroju unikaj większych kontrastów kolorystycznych.

Kolor zimny czy ciepły?
Wybór koloru jest ważny gdyż wpływa na twóje samopoczucie.Kolory ciepłe uważane są za stymulujące, zimne zaś za uspokajające. Wszyscy pamiętamy z casów szkolnych palety kolorów ciepłych i zimnych więc nie zapominajmy o nich i tu, gdyż kolor dywanu wpłynie bardzo na ogólny nastrój w pomieszczeniu.

Dywan jedno czy wielokolorowy?
Jednym z większych dylematów jest podjęcie decyzji czy dywan ma być jedno czy wielobarwny. Dywan jednokolorowy czyni wnętrze minimalistycznym zaś orientalny eleganckim, wyrafinowanym i ponadczasowy.

Każda reguła ma jednak swój wyjątek i wiele dywanów orientalnych doskonale komponuje się z nowoczesnym umeblowaniem np. Nain lub SarukDywan jasny czy ciemny? 
Jeszcze jedna ważna rzecz to wybór intensywności w kolorze dywanu.Powinniśmy wziąć pod uwagę fakt, że nawet ręcznie tkane i bardzo odporne dywany narażone są na zabrudzenia i powstanie plam, dlatego w niektórych przypadkach rozsądniej jest wybrać ciemniejszy wariant.

Nie podążaj ślepo za modą – dopasuj ją do twego własnego stylu. 
W każdym sezonie królują nowe trendy i niełatwo jest przewidzieć, które z nich szybko wyjdą z mody a które pozostaną. Mogą więc być one inspiracją ale nie można stać się ich niewolnikiem. Najczęściej klasyczny, ręcznie tkany dywan jest zarówno dobrą inwestycją jak i długotrwałą ozdobą twego domu.

W przeciwieństwia do wielu akcesoriów, barwy odgrywają kluczową rolę w wystroju wnętrz. Zastanów się więc dobrze w jakim kolorze ma być twój dywan i pamiętaj, że najważniejszym jest abyś dobrze się czuł w jego obecności. 

Zdjęcie 1. Patchwork
Zdjęcie 2. Keszan Patina
Zdjęcie 3.Colored Vintage  

Więcej informacji na https://www.carpetvista.pl


Aktualności

Newsletter - najnowsze oferty