Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną możliwe są opóźnienia w dostawie w zakresie 1 - 2 dni.
Nowy
Wyszukiwanie wizualne
Zrób zdjęcie lub prześlij obraz, aby znaleźć podobne dywaniki

To co dla niektórych jest zbędne, może stać się skarbem dla innych.

Słowo "sari" pochodzi z sanskrytu i oznacza "pasek materiału". Ten tradycyjny hinduski strój jest zazwyczaj traktowany jako symbol dziedzictwa kultury Indii i Bangladeszu. Jego najwcześniejsze opisy siegają czasów cywilizacji doliny Indusu (2800-1800 pne), a w jego obecnej formie, notuje sie ponad 80 sposobów noszenia sari. Pomimo to, hinduskie kobiety zamieszkałe w miastach odrzucają noszenie tradycyjnego sari na korzyść bardziej zachodniego stylu mody. 

Istnieje wiele przyczyn takiej decyzji, między innymi chęć ubierania się w sposob bardziej nowoczesny i praktyczny. Codzienne nakładanie sari jest zarówno czasochłonne jak i nie praktyczne. W dzisiejszych czasach noszenie tego stroju  kojarzy się z uroczystością zawarcia związku małżeńskiego
i noszone jest podczas specjalnych uroczystosci.

Zaniechanie tego zwyczaju wpłynęło nie tylko na modę ale także na środowisko, setki tysięcy pięknych sari jest wyrzucanych na śmietnik. Jednak jak to się mawia, "to co dla niektórych jest zbędne może stac się skarbem innego człowieka". Tysiące jedwabnych sari zostało uratowanych i przekształconych w przepiękne, ręcznie tkane dywany. 


Te piękne jedwabne dywany z sari, wykonane są całkowicie z recyklingu jedwabnych nici i tworzone w czasochłonnym procesie trwającym ponad pół roku. Dywany te charakteryzują się żywością stylów i kolorów. Ich śmiałe i niezwykle oryginalne wzornictwo czyni z nich jedyne w swoim rodzaju zjawiska w świecie mody mogące być piekną ozdobą domu, a także hołdem złożonym historii kultury Indii i Bangladeszu.

1. Kolorowe Sari
2. Dywany z czystego jedwabiu pochodzącego z sari w CarpetVista
3.Tradycyjnie odziane komiety hinduskie niosące wodę


Aktualności

Newsletter - najnowsze oferty