Nowy
Wyszukiwanie wizualne
Zrób zdjęcie lub prześlij obraz, aby znaleźć podobne dywaniki

To co dla niektórych jest zbędne, może stać się skarbem dla innych.

Słowo "sari" pochodzi z sanskrytu i oznacza "pasek materiału". Ten tradycyjny hinduski strój jest zazwyczaj traktowany jako symbol dziedzictwa kultury Indii i Bangladeszu. Jego najwcześniejsze opisy siegają czasów cywilizacji doliny Indusu (2800-1800 pne), a w jego obecnej formie, notuje sie ponad 80 sposobów noszenia sari. Pomimo to, hinduskie kobiety zamieszkałe w miastach odrzucają noszenie tradycyjnego sari na korzyść bardziej zachodniego stylu mody. 

Istnieje wiele przyczyn takiej decyzji, między innymi chęć ubierania się w sposob bardziej nowoczesny i praktyczny. Codzienne nakładanie sari jest zarówno czasochłonne jak i nie praktyczne. W dzisiejszych czasach noszenie tego stroju  kojarzy się z uroczystością zawarcia związku małżeńskiego
i noszone jest podczas specjalnych uroczystosci.

Zaniechanie tego zwyczaju wpłynęło nie tylko na modę ale także na środowisko, setki tysięcy pięknych sari jest wyrzucanych na śmietnik. Jednak jak to się mawia, "to co dla niektórych jest zbędne może stac się skarbem innego człowieka". Tysiące jedwabnych sari zostało uratowanych i przekształconych w przepiękne, ręcznie tkane dywany. 


Te piękne jedwabne dywany z sari, wykonane są całkowicie z recyklingu jedwabnych nici i tworzone w czasochłonnym procesie trwającym ponad pół roku. Dywany te charakteryzują się żywością stylów i kolorów. Ich śmiałe i niezwykle oryginalne wzornictwo czyni z nich jedyne w swoim rodzaju zjawiska w świecie mody mogące być piekną ozdobą domu, a także hołdem złożonym historii kultury Indii i Bangladeszu.

1. Kolorowe Sari
2. Dywany z czystego jedwabiu pochodzącego z sari w CarpetVista
3.Tradycyjnie odziane komiety hinduskie niosące wodę


DOSKONAŁA
4.8 z 5
2584 klientów wpisalo opinie na portalu Trustpilot
20-01-2023
Aneta
Świetny trójwymiarowy efekt
Pierwszy dywan zgodny z opisem ale po przymierzeniu jednak nie pasował do wystroju i odesłany- bezproblemowy i szybki zwrot pieniędzy. Drugi dywan (Scout) super, jest ala trójwymiarowy zmienia się jego kolorystyka w zależności od kąta lub pory dnia co nadaje ciekawego charakteru wystrojowi (mimo że jest w jednej tonacji). Szybkie przesyłki i zwroty, dywany dosyć szybko prostują się po odpakowaniu.
21-12-2022
Alicja P.
We've bought three rugs now and are…
We've bought three rugs now and are very happy with all of them. Great quality, beautiful designs, a huge variety of rugs to choose from and a very quick delivery (especially taking into consideration it's an international package). I highly recommend!
20-12-2022
Aleksandra P.
Duży wybór i ciekawe wzory
Duży wybór i ciekawe wzory. Szybka dostawa. Dywan choć złożony w kostkę bardzo szybko przybrał odpowiednią formę. Nie mogłam się zdecydować więc wybrałam dwa wzory i ten który nie pasował do wystroju bez żadnego problemu odesłałam i otrzymałam za niego zwrot. Polecam zakupy w tym sklepie.
15-12-2022
Helena
Świetna oferta dywanów
Świetna oferta dywanów, doskonała i szybka dostawa, solidne opakowanie. Cena odpowiednia do jakości wykonania dywanów - przystępna i na każdą kieszeń.
09-12-2022
Olga S.
Świetny dywan, ale długa dostawa
Dostawa trwała ponad tydzień, ale dywan jest świetny. Na zdjęciu był bardziej szary a w rzeczywistości jest faktycznie beżowy. Pachnie wełną i jest ciepły. Jestem zadowolona z zakupu.

Skorzystaj ze zniżki 10%

Już teraz zarejestruj się, by skorzystać ze zniżki 10% na kolejne zamówienie* oraz otrzymywać cotygodniowe wiadomości z wyłącznymi ofertami, najnowszymi trendami i informacjami o produktach.

Informacje na temat sposobu przetwarzania danych osobowych znaleźć można w polityce prywatności. W każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji. *Zniżkę można wykorzystać na jeden zakup w okresie 60 dni od zapisania się na listę subskrypcji biuletynu. Obejmuje ona wszystkie produkty, w tym te, które zostały już przecenione. Zniżki nie można łączyć z innymi kodami rabatowymi.