Nowy
Wyszukiwanie wizualne
Zrób zdjęcie lub prześlij obraz, aby znaleźć podobne dywaniki

Re Rag Rug

Wyobrażasz sobie dywan zrobiony ze znoszonych wełnianych swetrów? A może dywan typu Patchwork zrobiony ze starych szwedzkich draperii? Te pomysły, jak również 10 innych, zostały ujęte w szwedzkim projekcie artystycznym ”Re Rag Rug” (dywan z łachmanów). 

„Re Rag Rug” to eksperymentalny projekt, którego celem jest przemiana na pozór bezwartościowych materiałów w ekskluzywne dywany. W całości projekt będzie składał się z 12 dywanów, przy czym każdy będzie wykonany inną techniką przy wykorzystaniu inspiracji z różnych stron świata.

Katarina Brieditis i Catherine Evans rozpoczęły prace nad „Re Rag Rug” w sierpniu 2012 r. Obie posiadają doświadczenie w tekstyliach/projektowaniu artystycznym i łączy je wspólna pasja do odnawiania i recyklingu zużytych materiałów.

Oto jak Catherine Evans wyjaśnia, dlaczego wyszły z pomysłem przetwarzania materiałów w dywany: „Są to produkty o długiej żywotności i większej wartości niż np. ręcznik czy para dżinsów. Dywan tworzy pomieszczenie i nadaje mu atmosferę. Jeżeli masz dywan, wtedy masz też dom.” Dywany mają również silne dziedzictwo kulturowe i fakt, że tkanie dywanów ma miejsce na świecie od tysiącleci, czyni je jeszcze bardziej interesującymi.

Pośród dywanów, nad którymi pracują, pragną dołączyć „Drogę Mleczną”. Składa się ona ze starych swetrów, dywanu w pepitę, zrobionego ze starych podkoszulek i grubo tkanego dywanu o grubości kilku centymetrów, który rozciąga się wzdłuż jak kręta krajowa droga.  

Projekt zakończy się pokazem w fabryce farb w Sztokholmie, który odbędzie się między 16 a 25 listopada 2013 roku. Dowiedz się więcej o „Re Rag Rug”.


DOSKONAŁA
4.8 z 5
2584 klientów wpisalo opinie na portalu Trustpilot
20-01-2023
Aneta
Świetny trójwymiarowy efekt
Pierwszy dywan zgodny z opisem ale po przymierzeniu jednak nie pasował do wystroju i odesłany- bezproblemowy i szybki zwrot pieniędzy. Drugi dywan (Scout) super, jest ala trójwymiarowy zmienia się jego kolorystyka w zależności od kąta lub pory dnia co nadaje ciekawego charakteru wystrojowi (mimo że jest w jednej tonacji). Szybkie przesyłki i zwroty, dywany dosyć szybko prostują się po odpakowaniu.
21-12-2022
Alicja P.
We've bought three rugs now and are…
We've bought three rugs now and are very happy with all of them. Great quality, beautiful designs, a huge variety of rugs to choose from and a very quick delivery (especially taking into consideration it's an international package). I highly recommend!
20-12-2022
Aleksandra P.
Duży wybór i ciekawe wzory
Duży wybór i ciekawe wzory. Szybka dostawa. Dywan choć złożony w kostkę bardzo szybko przybrał odpowiednią formę. Nie mogłam się zdecydować więc wybrałam dwa wzory i ten który nie pasował do wystroju bez żadnego problemu odesłałam i otrzymałam za niego zwrot. Polecam zakupy w tym sklepie.
15-12-2022
Helena
Świetna oferta dywanów
Świetna oferta dywanów, doskonała i szybka dostawa, solidne opakowanie. Cena odpowiednia do jakości wykonania dywanów - przystępna i na każdą kieszeń.
09-12-2022
Olga S.
Świetny dywan, ale długa dostawa
Dostawa trwała ponad tydzień, ale dywan jest świetny. Na zdjęciu był bardziej szary a w rzeczywistości jest faktycznie beżowy. Pachnie wełną i jest ciepły. Jestem zadowolona z zakupu.

Skorzystaj ze zniżki 10%

Już teraz zarejestruj się, by skorzystać ze zniżki 10% na kolejne zamówienie* oraz otrzymywać cotygodniowe wiadomości z wyłącznymi ofertami, najnowszymi trendami i informacjami o produktach.

Informacje na temat sposobu przetwarzania danych osobowych znaleźć można w polityce prywatności. W każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji. *Zniżkę można wykorzystać na jeden zakup w okresie 60 dni od zapisania się na listę subskrypcji biuletynu. Obejmuje ona wszystkie produkty, w tym te, które zostały już przecenione. Zniżki nie można łączyć z innymi kodami rabatowymi.